Humpolec "B" SK Přibyslav 2:1

10.06.2012 22:06

Již před utkáním musel trenér Křepinský řešit jeden velký otazník. A to sice, kdo se postaví mezi tři tyče. Vzhledem k absenci

zraněných Prchala, Matějky a nově také absentujícího Klementa, který na utkání nemohl odcestovat z osobních důvodů, musel nakonec
do branky Meloun, který si tak po letech znovu zachytal v přibyslavském dresu.
Na gól se v Plačkově (zde se zápas odehrával) nečekalo ani dvě minuty. Přibyslavský špílmachr a kapitán Krčál udělal u něj nepříliš
často vídanou hrubku a vyslal tak prakticky do samostatného nájezdu domácího forvarda, který tvrdou střelou pod víko nedal Melounovi
ani šanci poprvé osahat si míč - 1:0! Po inkasované brance jsme se hodně rychle probrali a převzali iniciativu utkání do svých rukou.
Ovšem chyběla finální přihrávka, a když už došlo na střelu z dálky, neuspěli ani Flekal, ani Krčál. Ve 25. minutě domácí opět zahrozili
a tvrdá střela z hranice vápna skončila na břevně Melounovi branky. Těsně před poločasem jsme měli jedinečnou příležitost k vyrovnání,
a to když do pokutového území pronikal Vopršal, který byl nedovoleně zastaven a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Domácí hráč
navíc za urážky směrem k hlavnímu arbitrovi uviděl červenou kartu a musel předčasně pod sprchy. K míči se, jako již tradičně, postavil
mladíček Škacha, který sice poslal golmana na druhou stranu, ale svou střelu opřel pouze do tyče, a tak se za stavu 1:0 také šlo do kabin.
 Druhá půle byla prakticky kopií té první. Humpolečtí se především bránili a spoléhali na rychlé brejky a přibyslavští tvořili hru a snažili
o vyrovnání. Po na krátko zahraném rohovém kopu Pochopa na Škachu nebezpečně centroval před bránu druhý jmenovaný, ale Teml nedokázal přehlavičkovat vyběhnuvšího golmana. Tvrdou střelou z dálky také pokoušel štěstí kapitán Krčál, ale jeho střela nezamířila mezi tři tyče. V 60. minutě však přišel druhý tvrdý úder, a to když z ojedinělého protiútoku po lajně přihrával domácí záložník po zemi před branku, kam si pro míč vybíhal golman Meloun,
ovšem dezorientovaný obránce Teml nešťastně propíchl míč pod jeho tělem a zasunul jej tak přesně k levé tyči své vlastní branky - 2:0.
V 70. minutě pak přišla další rána do našich řad, a to když po sérii několika tvrdších zákroků neudržel do té doby dobře hrající Škacha nervy,
zbytečně nakopl ze země soupeře a uviděl tak od rozhodčího červenou kartu. Tlak Přibyslavi ale i přesto pokračoval a na 2:1 mohl snížit Vopršal,
jenže jeho hokejový blafák při samostatném nájezdu vystihl domácí golman, a tak byl stav stále 2:0. V 80. minutě nahradil Musil na hrací ploše
Pochopa a hned za pár okamžiků se trenérovi Křepinskému odvděčil za důvěru gólem a vykřesal tak ještě jiskřičku naděje na bodový zisk - 2:1!
Ovšem do konce utkání jsme si již nedokázali vypracovat větší šanci a ze souboje s o záchranu hrajícím soupeřem jsme tak odešli poraženi a výsledek
tak jen potvrdil naše jarní trápení a konečné třetí místo v tabulce. Doufejme, že přítí týden se v domácím souboji s již jistým vítězem 1.A třídy
Chotěboří (tímto gratulujeme!) rozloučíme dobrým výsledkem a pěknou předvedenou hrou.