SK Přibyslav - Sokol Štoky 3:2 (0:1)

02.04.2012 08:59

Druhé kolo fotbalové 1.A třídy přineslo našemu A-týmu velmi nepřjemného soupeře, kterým byl tým ze Štoků. Před rokem jsme na jejich hřišti utržili vysokou porážku 7:2 a v této sezoně na podzim ukopali výhru 1:2. Začátek utkání nebyl nejlepší a i když jsme v 60.minutě prohrávali 0:2, dokázali jsme zápas otočit a zvítězit 3:2.

Hosté začali zápas velmi aktivně a těžili hlavně z našich velkých nepřesností v rozehrávce. My jsme začali zápas velmi nedůrazně a nechali jsme hrát soupeře stejně jako před týdnem v Habrech. Hosté toho mohli využít již v 6.minutě, když se po levé straně prohnal hostující hráč a nacentroval před bránu, kde nikým nehlídaný útočník hlavičkoval, ale míč směřující do branky stačil vyrazit brankář Prchal. Během prvního poločasu se nehrál moc pohledný fotbal, spíše se oba celky snažili hledat své útočníky dlouhými pasy, které ovšem likvidovali pozorní obránci. Největší příležitost k otevření skóre měl Pavel Škacha, který si zpracoval míč po té, co mu ho z autu hodil Vykoukal, otočil se kolem beka a z dobrých 20ti metrů vypálil a k překvapení všech i samotného golmana Uhlíře skončil míč na břevně jeho brány, od kterého se odrazil do zámezí hřiště. Další příležitosti měli Vorpšal a opět Škacha, když se do skvělých kombinacích dostali za obranu, ale pokaždé dobře postaveného brankáře nedokázali překonat, ale pouze trefili jeho prostor. Kapitán Krčál měl také velkou příležitos, když zahrával rohoý kop z levé strany a krásně točil míč pravou nohou do brány pod břevno, ale bohužel brankář míč vyrazil. Takhle z tohu už se jednou Krčál v této sezoně trefil a sice v Havlíčkově Brodě, proti tamnímu B-týmu, s tím rozdílem, že tam byl brankář blokovaný a neměl proto tolik prostoru k zakročení jako dnes brankář Uhlíř. Hosté měli za první poločas tři gólové příležitosti, první zmiňovanou hlavičku v 6.minutě, druhá šance ovšem skončila gólem. Po nedurazném bránění se dostal ke střele z hranice vápna hostující útočník a krásnou střelou točenou ke vzálenější tyči míč usměrnil do brány. Hosty tato branka ještě více nabudila a ve 40. minutě pálil ten samý hráč, ale tentokrát dokázal Prchal jeho střelu vyrazit na roh.

Do druhého poločasu trenér Křepinský nestřídal, ale změnil rozestavení, když se na levou stranu zálohy posunul Škacha, před ním operoval Flekal, na kterém se změna postu výrazně podepsala, neboť hra nabyla na rychlosti a právě z levé strany jsme hrozili nejvíce. I když jsme měli ve druhém poločase míč častějni na kopačkách, kontrolovali jsme hru, byl to soupeř, kdo vstítil branku, když se opět po levé straně prohnal hostující záložník, kterého v jeden okamžik bránili až 4 hráči a tím pádem byl v pokutovém území nikým nehlídaný hráč, který dostal přihrávku na malé vápno a neměl problém míč usměrnit do brány. V tento moment jsme naši hru posunuli více dopředu a bylo to znát. Naši rychlonozí záložníci posílali do pokutového území nebezpečné centry, nebo přesné přihrávky. Po jedné takové, kdy se k míči dostal Krčál padl gól, neboť v 16tce nezazmatkoval, ale poslal míč krásně na "volej" Musilovi, který poslal míč tvrdou ranou do protipohybu golmana a snížil stav utkání na 1:2. Vyrovnání přišlo v 72.minutě, když se do pokutového území prodral Vopršal a byl faulován. Nařízenou penaltou nepohrdl Škacha. S vyrovnávacím gólem hosté ztratili sebevědomí, a my naopak ucítili šanci a proto v 82.minutě vstřeili vítěznou branku Vopršal. Náskok mohl zvýšit střídající Smejkal, ale po jeho průniku se mu nepovedla jeho lobovaná střela, kterou konečky prstů dostal mimo tři tyče Uhlíř. Díky nepříliš povedenému prvnímu poločasu jsme museli v tom druhém o to více bojovat, což se nakonec povedlo a z utkání proti nepříjemnému soupeři odcházíme vítězně. V příštím kole, které hrajeme opět na domácí půdě přivítáme v dalším okresním derby mužstvo z Pohledu, tak přijďte naše borce podpořit a pomoci jim k prodloužení vítězné série.

Sestava:

Prchal - Teml, Němec, Musil - Vykoukal (Pochop), Krčál, Strašil, Flekal, Vopršal (Smejkal) - Škacha, Svoboda

Góly: Musil, Škacha, Vopršal

Fotogalerie: SK Přibyslav - Sokol Štoky 3:2 (0:1)

Tato fotogalerie je prázdná.

Diskusní téma: SK Přibyslav - Sokol Štoky 3:2 (0:1)

Datum: 03.04.2012

Vložil: Pepa

Titulek: Čím to je?

Čím to je, že proti Štokům se Přibyslavi tolik nedaří. Že by to bylo tím bráněním? Hlavně, že to kluci nakonec dotáhli do vítězného konce. Myslím, že s Pohledem by neměl být problém.