SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - SK PŘIBYSLAV 2:1 (2:0)

09.09.2010 20:55

Derby zápas začal velmi svižně, už ve třetí minutě domácí zakombinovali na jeden dotek a z následného centru Rezka se hlavou nemýlil Křikava – 1:0. V 11. minutě běžel sám na brankáře hostující Škacha, ale Koudelka míč nohou vykopl. Ve 21. minutě se domácí dočkali podruhé, když střela Závorky zdálky vymetla šibenici – 2:0. Přibyslav se nevzdala a ještě do přestávky měla dvě veliké šance. Leč Vykoukal z výhodné pozice přestřelil a další nájezd Škachy s lehkou tečí gólmana skončil nad břevnem světelské branky.

Ve druhém poločase měli výrazně více ze hry hosté, kteří se přesnými přihrávkami za obranu dostávali do obrovských šancí. V 56. minutě ztroskotal při samostatném nájezdu na gólmanovi Vopršal, avšak o tři minuty si Krčál v podobné situaci vedl lépe. Koudelku si obhodil a skluzem dopravil míč do sítě – 2:1. V 75. minutě netrefil Štros bránu při jediné větší příležitosti domácích v druhém poločase. Do konce zápasu se Přibyslav ocitla ještě třikrát ve velké šanci, ale alespoň vyrovnat se  už nepodařilo.

Góly: 3. Křikava, 21. Závorka – 59. Krčál. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 2:2. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Světlá: Koudelka – Císař, Náděje, Čáslavský (75. Šmíd), Dvořák – Rezek (80. Bárta), Valenta, Pohnětal, Závorka – Křikava, Štros (90. Šimek). Přibyslav: Prchal – Votava, Němec, Bárta, Svoboda – Vykoukal, Strašil, Krčál, Smejkal (46. Pochop) – Vopršal, Škacha (77. Musil).