KOPANÁ V PŘIBYSLAVI:

Okolo roku 1930 se začala v Přibyslavi formovat skupina lidí (Dr. Řezáč, John Hitnaus, V. Kadlec, Šorf, Nápravník, Kutil a další), kteří založili Sportovní klub Přibyslav. Hrálo se zpočátku skoro jen rekreačně, neboť výběr mládeže byl nedostatečný. Hřiště bylo na sokolském cvičišti. Aby mohl SK Přibyslav hrát nějákou soutěž, Dr. Řezáč zaměstnal několik Kladeňáků, dobrých fotbalistů (4-5 lidí), kteří s doplňkem našich a okolních hráčů ( Bříza - brankář, Švec aj. ) vytvořili dobrou jedenáctku, že poráželi i Havlíčkův Brod. Fotbalové hřiště na sokolském cvičišti však dlouho nezůstalo, vedení obou spolků se nedohodlo, a tak SK Přibyslav vybudoval hřiště nové - na tržišti. Hřiště nebylo valné, nebylo rovné a do kabin se muselo do dnešní mateřské školy do sklepů. Nejzajímavější utkání se hrálo v r.1935 na tržišti s ligovým mužstvem AKF Kolín ( zachovala se i fotografie ) To trvalo do začátku války a když byl likvidován Sokol, v r.1942 se ustavil výbor obětavých občanů města Přibyslav (V. Kadlec, ing. Kašpar, Z. Půža, R. Švec, J. Bárta, J. Stejskal a mnoho dalších) a založili sportovní klub pod názvem AKF Přibyslav. Odbor kopané nebyl však jediným, byly i odbory velmi agilní házené - muži, ženy, dorost; ledního hokeje; cyklistika; šachy; tenis; stolní tenis; atletika a další. Hrálo se znovu na sokolském cvičišti a i tam byli prováděny  další sporty.
V té dob
ě se hrál dobrý fotbal jak mužů tak i dorostu a žáků. Za mužstvo nastupovali hlavně R. Švec, Jar. Stejskal, J. Bárta, Píbil, Blažek V., Z. Půža, Fišar, Vašina, Chládek, Matýsek a další. Udržet fotbalový oddíl nebylo jednoduché: Hlavně nebyly míče. Nebyly k dostání ani obvyklé dresy a místo duší do míčů se sháněly měchuřiny. O kopačky byla velká nouze, ale hrálo se.
Po válce se krátkou dobu hrál fotbal pod Sokolem, ale když byl Sokol op
ět zakázán, přešly sportovní spolky pod jednotlivé podniky ve městě. V Přibyslavi se toho ujal národní podnik Úmez, později Agrostroj a od roku 1951 se sportovalo pod názvem Dynamo Přibyslav. Několik zajímavých zápasů se tehdy uskutečnilo  v rámci oboru zemědělského a to mistrovský zápas oblasti Morava s Dynamem Dolní Dunajovice u nás i u nich, dále pak přátelský zápas s ministerstvem zemědělství, a dvoudenní zápasy ve Šluknově a Dolní Poustevně. Od 70.let  je činnost fotbalu opět pod Sokolem Přibyslav. V 50 až 70-letech se v Přibyslavi hráli okresní soutěže . V sezóně 1977-1978 se poprvé podařilo vyhrát okresní přebor a postoupit do 1.B třídy .V tu dobu hráli za A-tým brankáři Uhlíř , Hron ,obránci Bukovský,Augustin,Stehno J., Češka, Hitzger, Matýsek,Pavlovič,záložníci Slota, Dolák, Klusáček, Sobotka, Březka, Vaverka a útočníci Nechvíle,Běloušek,Krčál., Trénovali Uhlíř a Stehno F.
V sezón
ě 1978-1979 bylo založeno i B-mužstvo a dorost hrál krajský přebor.
V sezon
ě 1979-1980  A-tým sestoupil do okresního přeboru, od sezóny 1981-1982  až do roku  1995 se hrála 1.B třída východočeského kraje. Mužstvo tvořili většinou odchovanci  A v těch letech  hráli Uhlíř,J.Zich, L.Zich,Pochop,Němec R.,Hlaváček,Čermák,Henzl, Škacha  ,Chmelík,Novák L.,Viskup v 90-letech Sibera ,Štědrý ,Kasal P.,Pokorný, M. Mach, Zvolánek a mnozí další.
V sezón
ě 1994-1995,1995-1996-okresní přebor ,1996-2001 1.B třída
2001-2002 -okresní přebor, 2002-2003-1.B třída a od sezóny 2003-2004-1.A třída kraje Vysočina. Kádr tvořili-Pokorný ,Strašil, Mikulinec, Hájek, Kasal, N
ěmec Roman, Kalenda, Teml, Šmíd M., Křesťan, Krčál, Pospíchal, Štědrý, Vopršal, Mokrý T.,  Mokrý B. Polák .
B- mužstvo od poloviny 90.let hraje okresní přebor, dorost a žáci hrají krajské sout
ěže , Přípravky hrají v okrese.