SK Přibyslav - FC Spartak Velká Bíteš 1:0 (1:0)

20.08.2013 14:23Jestli si tým z Přibyslavi dal do následující sezóny nějaký cíl, tak neztrácet doma. To si Přibyslav chtěla zajistit hned od začátku a snažila se brzy skórovat. Již ve 4. minutě perfektně nacentroval na penaltu kapitán Krčál, Škacha ovšem z první přestřelil. Už o minutu později uprchl obraně Jaromír Vopršal, bohužel následoval vrstevníka Škachu a také mířil nad. V 6. minutě se utrhl třetí z mladých Přibyslavských střelců Jakub Fikar, toho ale vychytal brankář Pelán, který celý zápas držel Bíteš v zápase. V 7. minutě zkusil střílet Krčál, jeho střela šla ale mimo. Ani po této příležitosti se Přibyslav nevzdala a po centimetrové náhře Vopršala opět utekl Škacha, a tentokrát už Pelánovi nedal šanci. Po této brzké spršce se Bíteš trošku probrala a začala střílet. Ve 22. musel Holcman zasahovat poprvé, a ve 26. střelu Pouhla vyrážel na roh. Do konce poločasu se pak sice hrál fotbal nahoru dolů, ale nic zajímavého se nestalo. 

Druhý poločas začala aktivněji Bíteš, ve 47. musel opět zasahovat Holcman, když chytil střelu z vápna. V 65. minutě opět zkoušel Vopršal branka mu ale souzena nebyla, a jenom vyzdvihl výkon Pelána. Poté nastalo 10 minutové období nikoho, které probrala až nebezpečná střela hostí, která se zastavila až o břevno. V závěru zápasu mohl rozhodnout útočník Buben, ten však v samostaném nájezdu podklouzl. 

Zápas SK Přibyslav - FC Spartak Velká Bíteš se tedy zapisuje do Přibyslavských kronik, jako historicky první krajské 3 body. Příští kolo naše borce čeká nevyzpitatelný zápas na hřišti Slavoje Žirovnice. 

Sestava: 

Holcman - Svoboda, Strašil, Marek, Smejkal - Vykoukal (74. Pochop), Vopršal, Krčál (c), Flekal (80. Kunc) - Fikar (83. Buben), Škacha