Sokol Habry - SK Přibyslav 0:1 (0:0)

25.03.2012 19:50

Dnes od 15ti hodin sehrál A-tým první kolo jarní části sezony v Habrech. Po podzimním duelu, které A-tým vyhrál 8:2, bylo jasné, že domácí dají do zápasu daleko více energie a nasazení než v posledním vzájemném střetnutí.

Již v úvodu utkání se rychlonohý pravý záložník dostával do průniků a dělal veliké starosti naší levé lajně, kterou tvořila dvojice Libor Smejkal a Jaromír Vopršal, který nastoupil v nové pozici levého záložníka. Již v 6.minutě se domácí dostali do pokutového území, kde jej však o míč připravil skvělým obranným zákrokem Smejkal, který si však v tomto souboji lehce obnovil zranení kolena. Zkoušel hrát dalších 10 minut, ale poté ho trenér Křepinský raději stáhnul a na levou obranu vyslal agilního Tomáše Musila, který se nakonec stal jediným střelcem zápasu. Domácí prvních dvacet minut opravdu dostávali naše borce pod tlak a hrozili především na pravé straně, když se v 18.minutě prodral do pokutového území již zmiňovaný rychlík a na zlatém podnosu naservíroval balón na malé vápno svemu spoluhráči, ale tomu střela vůbec nesedla a Prchal ji v poklidu ukryl do náruče. Ve 20.minutě přišla první šance, když z přímého kopu ohrožoval domácí branku kapitán Miloš Krčál. Po té jakoby hráči chytli první dech a začali hrozit daleko více. Mladý Vopršal, který hrozil svými výpady na levé straně byl faulován v pokutovém území, ale sudí penaltu neodpískal. Do konce poločasu se hrála taková "plácaná", když domácí odkopávali a my jsme jim to díky nepřesným přihrávkám vraceli.

Do druhého poločasu vyměnil trenér Škachu s Vopršalem a na hře to bylo znát, dokázali jsme se dostávat více do pokutového území právě po levé straně, když Škacha rychlými sprinty přenášel hru do útočné fáze a poté předával míč Vopršalovi. Z jedné takové akce měl šanci Krčál, který svou střelou orazítkoval břevno domácí brány. V 60.minutě přišel pokutový kop! Domácí útočník se prodral přes Musila na levé straně a postupoval sám na brankáře Prchala. Šikovný útočník si v poslední chvíli míč před Prchalem předkopl a byl faulován. S nařízenou penaltou však domácí nenaložili dobře, když svou ránu vyslal exekutor pouze do tyče a odražený míč dorazil do brány týž hráč, což je podle pravidel zakázané a sudí tak správně branku neuznal. O deset minut později přišla gólová situace, když Musil z příměho kopu nejprve míč napálil do zdi a odražený míč napálil do tyče, od které se míč odrazil do branky. Do konce zápasu měli oba týmy náznaky šancí, ale pouze jednou dokázali domácí dotáhnout akci do konce, když útočník prolétl středem hřiště, ale pak se díky skvělému stínování Musila dostal do úhlu a jeho střelu vyrazil nohou dobře postavený Prchal.

První zápas se výkonostně určitě nedal považovat za výborný, ale díky druhému poločasu se zaslouženě dostávame do čela díky zisku tří bodů a zaváhání Chotěboře a remíze Světlé nas Sázavou.