TJ Varex Věžnice - SK Přibyslav 2:2 (2:1)

15.04.2012 18:02

17.kolo přineslo A-týmu nepříjemného soupeře a sice TJ Věžnice, které jako jediný tým v podzimní části dokázal zvítězit na Přibyslavském hřišti. V dnešním zápase byl A-tým jasně lepším týmem, ale zase jsme dostali brzký gól a stejně jako v předchozích utkáních jsme museli dohánět ztrátu. První poločas byl více vyrovnanou partií, ale ve druhém poločase jsme drželi otěže zápasu plně ve svých rukou a domácí se s vyjímkou jedinné střely nezmohli k ničemu, než odkopávání a bránění velkého tlaku.

Domácí se dostali do vedení již v páté minutě, když si na centr naskočil domácí útočník a přesně umístěnou hlavičkou otevřel skóre, když se po míči Prchal natahoval co mohl, ale marně. Stejně jako v předchozích utkáních jsme tak museli dohánět ztrátu a po tomto gólu jsme dostávali soupeře pod tlak. V 17.minutě přišla krásná fotbalová akce, když jsme se díky rychlým přihrávkám z první dostali až za doomácí obranu, kam zaběhl Flekal, ale byl faulován. Pokutový kop si připravil Pavel Škacha a nemýlil se. Během následujících 15ti minut jsme dokázali výborně kombinovat, dokázali jsme pronikat i individuálně, zejména mladý Škacha, který hýřil aktivitou jak v útočné fázi, ale stejně tak si zodpovědně plnil své obranné záležitosti. Ve 20.minutě musel kvůli zdravotnímu stavu střídat Tomáš Musil a nahradil ho Libor Smejkal, který se po pár chvílích na hřišti dostal do brankové příležitosti, ale jeho křižná střela z levé strany těsně minula tyč domácí branky. Ve 22.minutě znovu udeřili domácí, kteří se dostali díky odraženému míči a nedůraznému bránění do velikého přečíslění, když se ve vápně ocitli v počtu pěti hráčů proti třem obráncům. Svoji početnou převahu dokázali zužitkovat, když z malého vápna střílel domácí kapitán a nemýlil se. Po tomto gólu až dokonce poločasu jsme začali hrát jako soupeř, doslova jsme se přizpůsobili stylu jejich hry, kdy jsme zdánlivě nebezpečné situace řešili riskantně a poté v tísni odkopávali míče na soupřevu stranu.

Do druhého poločasu stoupil jakoby vyměněný tým. Poté co jsme si všechny chyby důrazně vysvětlili v kabině začali jsme hrát náš styl hry a soupeř nevěděl jak to bránit. Domácí Věžnice zarputile bránili náš tlak, který v gól vyústil až v 70.minutě, když rohový kop rozehrával Flekal, doslova si narazil o protihráče a přihrál do vápna, kde se k míči dostal Michal Teml a vyrovnal stav utkání na 2:2. Domácí měli potom jedinou střelu druhého poločasu, ale prudkou střelu ukryl do svých rukavic Prchal. V 80.minutě měl na kopačce gól Vopršal, ale po prodlouženém centru z levé strany míč těsně před brankou promáchl. Rozhodčí ukončil zápas po tří minutovém nastavení a body se tak rozdělili na obě strany. Díky stejnému výsledku ve Světlé kde hrála Chotěboř se tak na špici pořadí nic nemění a náš tým je stále na první pozici před druhou Světlou, která má stejně bodů, ale horší skóre. Třetí Chotěboř ztrácí 2 body. V dalším kole hrajeme na domácí hřišti proti B-týmu z Pelhřimova, který je se 20ti body na 9.místě. Zápas začíná v 16:00 tak přijďte naše chlapce podpořit.